Профорієнтація

Лінк Курс «Профорієнтація для старшокласників та студентів»

У сучасному суспільстві більшість людей відчувають невдоволення від виконуваної роботи. Тому що займаються не Своєю справою. Водночас неможливо стати високооплачуваним фахівцем і професіоналом своєї справи, якщо ця сама справа не підходить. Так само як і домогтися визнання і фінансового благополуччя в професії, яка не цікава і не приносить задоволення.

Правильний вибір професії — запорука щасливого життя

Тільки орієнтація на власні інтереси, бажання і здібності під час вибору професії дасть змогу займатися улюбленою справою і працювати із задоволенням. У такому разі хобі стає роботою і навпаки.

Щоб виявити профорієнтацію школярів і студентів, психологи з Європи та навчальні заклади використовують тест Магелано Університет (Magellano Universitet), який в останні кілька років найбільш популярний у Європі. А для дорослих (25 і більше років) популярністю користується тест SDS-5 Джона Голанда (Self-Directed Search by John Holland).

Профорієнтація людини залежить від:

 • темпераменту;
 • психотипу;
 • складу розуму;
 • мотиваційної вибудови;
 • сфери інтересів;
 • але найголовніше — від істинних природних бажань людини, які зазвичай плутають із банальними потребами (у теплі, їжі, сні, сексі, спілкуванні, заробітку та ін.) Докладніше про такі бажання можна прочитати тут.

Профорієнтація

Чому важливо з’ясувати профорієнтацію якомога раніше?

Вибір ВНЗ, технікуму чи училища, а відповідно вибір професії учневі доводиться робити тоді, коли він сам ще не усвідомлює повною мірою своїх професійних уподобань, а керується батьківськими поглядами, розповідями друзів, фільмами й модними журналами. Виходячи з міркувань уявної перспективності, затребуваності та прибутковості.

Здавалося б, правильні міркування, але чужі й такі, що не враховують своїх особистих тонких переживань.

Простим і технологічним інструментом зниження ризику вибору «не тієї» спеціальності є тест на профорієнтацію у психолога.

До переваг вибору напряму навчання та подальшої роботи відповідно до тестування профорієнтації належать:

 • більш точне визначення своїх професійних і культурних інтересів
 • виявлення профілю здібностей (які дисципліни та предмети даються найкраще)
 • з’ясування навчальної мотивації (що стимулює, надихає, підживлює)
 • вибір навчальних стратегій і методів (що важливіше і наскільки ефективне навчання)
 • визначення профілю здібностей до розв’язання проблем (так званий «емоційний інтелект»)
 • здобуття освіти в цікавій і відповідній сфері — навчання стане легшим і приємнішим, дасть швидший старт успішної кар’єри
 • підвищення можливості досягти успіхів, визнання і добробуту.

Визначення підходящої професії актуальне не тільки для учнів і студентів (хоча саме для них це найважливіше). Дорослі і, здавалося б, відбулися люди теж іноді схильні змінювати спеціальність. Якщо в людини, звісно, вистачає усвідомленості, рефлексії своїх бажань і рішучості змінити своє життя на краще, незважаючи на традиції, погляди оточуючих і витрачені роки на ненависну професію.

Тесты Магелано Університет та SDS-5 Джона Голанда набувають дедалі більшого попиту і в Україні, оскільки дедалі більше сучасних батьків, учнів та студентів розуміють, наскільки важлива правильна профорієнтація, психолог Костянтин Юр’єв допомагає її визначити точніше та глибше.

Вибір напряму навчання та професії відповідно до своїх здібностей і нахилів — це необхідна умова й основа щасливого життя та матеріального добробуту, шлях до визнання та успіху!

Запис на сеанс: