ПТСР, тривожно-депресивний розлад і тривога: причини, ознаки та способи подолання

Посттравматичний стресовий розлад (ПТСР) — це психічний розлад, який виникає у людей, які пережили або стали свідками жахливих подій, таких як війна, насильство, катастрофи, аварії тощо. ПТСР може впливати на будь-яку людину, незалежно від віку, статі, раси або соціального статусу. ПТСР характеризується тривалими і неконтрольованими спогадами про травматичну подію, нав’язливими думками, кошмарами, флешбеками, уникненням ситуацій, які нагадують про травму, постійним почуттям тривоги, страху, провини або гніву, порушенням сну, концентрації та настрою.

Тривожно-депресивний розлад — це психічний розлад, який поєднує симптоми тривожного розладу і депресії. Тривожний розлад — це стан постійної або періодичної надмірної тривоги і стурбованості за реальні або уявні проблеми. Депресія — це стан зниженого настрою і втрати інтересу до життя. Тривожно-депресивний розлад може виникати через стресові фактори, такі як конфлікти у сім’ї або на роботі, фінансові труднощі, хвороби, втрати тощо. Тривожно-депресивний розлад проявляється постійним почуттям тривоги і безнадії, низькою самооцiнкою, пессимiзмом, слабкiстю, втомлюванiстю, безсонням або гiперсонливістю, зниженням або значним пiдвищенням апетиту, суїцидальними думками.

Тривога — це нормальна емоцiйна реакцiя на загрозливi або небезпечнi ситуацiї, яка має захисну функцiю. Тривога допомагає людинi пiдготуватися до викликiв, мобiлiзувати ресурси, знайти вихiд зі складної ситуацiї. Тривога стає проблемою, коли вона є надмiрною, неадекватною, тривалою або перешкоджає нормальному функцiонуванню. Тривога може супроводжуватися соматичними симптомами, такими як пiтливiсть, тремор, серцебиття, задишка, тощо.

ПТСР, тривожно-депресивний розлад і тривога — це серйозні психічні розлади, які потребують професійної допомоги. Якщо ти відчуваєш, що ти або хтось з твоїх близьких страждає від цих розладів, не зволікай і звернисm до психолога або психотерапевта. Один з таких фахівців — це Костянтин Юр’єв, який має багаторічний досвід роботи з людьми, які пережили травматичні події, мають тривожні розлади або депресію. Він застосовує сучасні та ефективні методи психотерапії, такі як когнiтивно-поведiнкова терапiя, ЕМДР (терапiя рухами очей), гештальт-терапiя тощо. Вiн також пропонує онлайн-консультацiї для тих, хто не може прийти на особистий прийом.

Лiкування ПТСР, тривожно-депресивного розладу і тривоги може включати також медикаментозну терапiю за призначенням психiатра. Iснують рiзнi групи лiкiв, якi можуть допомогти зменшити симптоми цих розладiв, такi як антидепресанти, анксiолiтики (заспокоюючi), нормотимiки (стабілізатори настрою) тощо. Однак лiки не можуть вилiкувати причину розладу і не можуть замiнити психотерапiю. Тому важливо поєднувати медикаментозне лiкування з психологiчною допомогою.

Якщо ти хочеш дiзнатися бiльше про ПТСР, тривожно-депресивний розлад і тривогу, ти можеш пройти тест на рiвень тривожності та стресу на сайті Костянтина Юр’єва https://www.iuriev.com/test-na-riven-trivogi-ta-stresu/. Ти також можеш прочитати його статті на психологічні теми на блозі https://www.iuriev.com/category/sect-blog/. Там ти знайдеш корисну інформацію про причини, ознаки та способи подолання депресії, тривоги, ПТСР і т.і.

Пам’ятай, що ПТСР, тривожно-депресивний розлад і тривога — це не вирок. Це розлади та захворювання, які можна лікувати і подолати. Головне — не залишатися один на один зі своїми проблемами і шукати професійну допомогу. Костянтин Юр’єв — це психолог і психотерапевт, який готовий допомогти тобі вийти з кризи, знайти свої сили і ресурси, відновити гармонію і радість життя. Звертайся до нього за телефоном +380 (93) 333-999-3 або за електронною поштою iuriev@icloud.com. Ти можеш зробити перший крок до свого одужання вже сьогодні!